BH Clubbing
REAL - CITY 1:1 Golčine Viniciusa i De Bruynea za remi na Bernabeuu
Datum: Utorak, 09.05.2023. // Broj pregleda: 288 // Kategorija: Sport & Fun Sport // Autor: index.hr //
U PRVOJ polufinalnoj utakmici Lige prvaka Real Madrid i Manchester City na Santiago Bernabeuu odigrali su 1:1. Real je poveo u prvom dijelu odličnim golom Viniciusa Juniora, no Kevin de Bruyne donio je remi Cityju također lijepim pogotkom izvana. Luka Modrić, koji se tek nedavno oporavio od ozljede mišića, za Real je igrao do 87. minute. Uzvrat je na rasporedu iduću srijedu u Manchesteru.

Fantastičan gol Viniciusa
City je od prve minute preuzeo posjed lopte, dok je Real strpljivo čekao svoje prilike iz kontre. Gostujući nogometaši su nanizali nekoliko solidnih šansi preko Kevina De Bruynea, Ilkaya Gundogana i Erlinga Haalanda, no Thibaut Courtois je bio spreman na svaki taj pokušaj.

I onda je u 36. minuti Real uspio dočekati ono čemu se nadao – priliku iz kontre. Sve je počelo kada je Luka Modrić ostavio loptu za Eduarda Camavingu, a on je odličnim trkom osvojio puno prostora te dodao za Vinicusa, koji je sjajnim udarcem s 20-ak metara svladao Edersona.

De Bruyne uzvratio na jednak način
Momčad Pepa Guardiole u drugom dijelu nije imala tako izraženu prednost u posjedu kao u prvom poluvremenu, ali je svejedno uspjela poravnati rezultat. Bio je to još jedan sjajan pogodak izvana. Nakon što je Rodri presjekao jedno dodavanja Eduarda Camavinge, City je odigrao brzu akciju, a Gundogan je odložio loptu za De Bruynea, koji je silovitim udarcem s otprilike 20 metara zabio za 1:1.

Do kraja utakmice ozbiljnije prilike imali su nogometaši Carla Ancelottija, no Ederson je u dva navrata sjajno reagirao i sačuvao remi. Prvo je u 78. minuti zaustavio udarac glavom Karima Benzeme, da bi 12 minuta poslije odbio snažni šut Aureliena Tchouamenija u korner.
Datum: Utorak, 09.05.2023.