BH Clubbing
VIDEO Haalandu poništili gol zbog faula. On objavio sliku svojih nogu nakon utakmice
Datum: Četvrtak, 25.05.2023. // Broj pregleda: 434 // Kategorija: Sport & Fun Sport // Autor: index.hr //
ERLING HAALAND na Instagramu je objavio fotografiju ogrebanih nogu nakon zaostale utakmice 32. kola Premier lige između Brightona i Manchester Cityja (1:1). Norveški napadač nesebično je asistirao Philu Fodenu za vodeći pogodak u 25. minuti. Paragvajac Julian Enciso izjednačio je golčinom u 38. minuti, kada je fantastično pogodio rašlje s 30-ak metara.

Haaland je zabio u 79. minuti, ali je pogodak poništen nakon VAR-provjere zbog prekršaja Norvežanina na stoperu Brightona Leviju Colwillu. Trener Cityja Pep Guardiola prigovarao je zbog odluke, pa mu je glavni sudac Simon Hooper dao žuti karton. "Ako je to bio prekršaj, onda i 25 dugih lopti odigranih na Erlinga moraju biti prekršaj", komentirao je Guardiola za Sky Sports.

Mina nanio ogrebotine i modrice Haalandu
Među ostalim, branič Brightona Jan Paul van Hecke u prvoj minuti sudačke nadoknade dobio je žuti karton zbog prekršaja nad Haalandom. Podsjetimo, Guardiola se ranije ove sezone žalio na stopera Evertona Yerryja Minu, koji je, boreći se s Haalandom, nanio ogrebotine i modrice Cityjevoj zvijezdi.

Haaland je u City stigao u ljeto 2022. godine iz Borussije Dortmund. U prvoj sezoni u engleskom klubu postigao je nevjerojatna 52 pogotka u 51 nastupu, a još mora odigrati prvenstvenu utakmicu s Brentfordom, finale FA kupa s Manchester Unitedom i finale Lige prvaka s Interom.

Datum: Četvrtak, 25.05.2023.