BH Clubbing
Hrvatska izgubila na penale od Španjolske u finalu Lige nacija
Datum: Ponedjeljak, 19.06.2023. // Broj pregleda: 297 // Kategorija: Sport & Fun Sport // Autor: index.hr //
HRVATSKA je izgubila u finalu Lige nacija. Španjolska ju je pobijedila boljim izvođenjem jedanaesteraca i tako uskratila hrvatskoj reprezentaciji priliku za osvajanje svog prvog velikog trofeja. Nakon 120 minuta tvrde utakmice bilo je 0:0, a onda su Španjolci iskoristili pet od svojih šest jedanaesteraca, dok je Hrvatska zabila četiri.

Gotovo cijela utakmica bez pravih prilika
U prvom dijelu gotovo da i nije bilo pravih prilika. Španjolska je u uvodnim minutama pokušala kazniti neke greške hrvatske obrane, ali zapravo iz tih situacija nije ozbiljnije zaprijetila golu. Hrvatska je na drugoj strani najopasnija bila preko Ivana Perišića, koji je na lijevoj strani zadavao velike probleme Jesusu Navasu.

Hrvatska je bolje ušla u drugi dio. Opet je Perišić prijetio po lijevoj strani, ali nije to dovodilo do konkretnih prilika. A onda je oko 70. minute uslijedio pad Dalićeve momčadi i postupno sve veća dominacija Španjolske.

Španjolska počela dominirati pred kraj drugog dijela
Hrvatska se tada grčevito branila, a Španjolci su stvorili nekoliko dobrih prilika. Najveću je u 84. minuti propustio Ansu Fati, kada je pokupio jednu odbijenu loptu i pucao sa sedam metara. Livaković je bio nemoćan, ali obranio mu je Perišić.

Nastavilo se u tom tempu i u produžecima, ali je polako do izražaja počeo dolaziti i umor, pa ni Španjolci više nisu bili tako opasni. Tek je u dva navrata zaprijetio svježi Dani Olmo, no nisu njegovi udarci ugrozili Livakovića.

Španjolci bolji u penalima
Tako je Hrvatska peti put u zadnjih pet godina na velikim natjecanjima stigla do izvođenja jedanaesteraca. Raspucavanje je krenulo sigurno na obje strane - za Hrvatsku su pogađali Vlašić, Brozović i Modrić, dok su Španjolci odgovarali preko Joselua, Rodrija i Merina.

Zatim je Unai Simon obranio udarac Lovri Majeru, a Marco Asensio donio je prednost Španjolcima. Ivan Perišić održao je Hrvatsku na životu, da bi Aymeric Laporte, koji je pucao za pobjedu, pogodio gredu i tako vratio stvari na početak. Ipak, već u idućoj seriji Simon se opet prometnuo u španjolskog junaka i zaustavio šut Brune Petkovića, nakon čega je Dani Carvajal zabio za slavlje Španjolaca.
Datum: Ponedjeljak, 19.06.2023.