BH Clubbing
Manchester City i Real odigrali uspavanku: Završilo bez golova
Datum: Srijeda, 27.04.2016. // Broj pregleda: 2571 // Kategorija: Sport & Fun Sport // Autor: //
Real Madrid je večeras bio bitno oslabljen ne igranjem najboljeg igrača Cristiana Ronalda, koji je susret sa Cityjem odgledao s tribina. Unatoč tome, kraljevski klub je za nijansu bio bolji

Nogometaši Manchester Cityja i Real Madrida odigrali su vrlo blijedu utakmicu s vrlo malo pravih prilika. Uzevši u obzir da se ovdje radi o polufinalu Lige prvaka, svi nogometni obožavatelji imaju razloga biti nezadovoljni utakmicom koja je završila bez golova 0-0. Cristiano Ronaldo je utakmicu odgledao s tribina zbog ozljede.

Iako je susret počeo u visokom tempu, gledali smo zaista razočaravajuću izvedbu antinogometa u prvom poluvremenu. Bez pravih prilika, bez udarca na gol u prvih pola sata... Utakmica s dosta prekida (korektnih, mora se priznati, ali opet - dosta prekida), igra bezidejna i uglavnom na sredini terena.

Može se reći da je highlight prvog poluvremena bio okršaj Davida Silve i Garetha Balea zbog kojeg je Španjolac dobio žuti karton i tri minute kasnije morao napustiti igru zbog ozljede. Prvo poluvrijeme obilježit će i udaracOtamendija u 27. minuti - bio je to prvi službeni udarac na utakmici. Bila je ovo tek četvrta utakmica u ovogodišnjoj Ligi prvaka bez udarca u okvir u prvom poluvremenu i prva koja je nije imala udarac uopće u prvih 25 minuta.

Real bolji u nastavku

Karim Benzema ostao je u svlačionici u nastavku, a zamijenio ga je Jese Rodriguez . Ponovo smo gledali bezidejan nogomet, uspavanku na Etihadu punih dvadeset minuta. Nitko ništa konkretno nije napravio, ali onda je Real preuzeo stvari u svoje ruke. Prvo je Jese nadskočio Fernanda i pucao glavom, a lopta je odsjela na prečki. Zatim je Luka Modrić , koji je večeras odigrao jako dobru utakmicu i imao nekoliko sjajnih dubinskih proigravanja, onako u svom stilu, vanjskim dijelom stopala, probao udarac s kojih 25 metara, ali je bio neprecizan.

Manchester City v Real Madrid - UEFA Champions League Semi Final First Leg | Autor: Phil Noblefoto: Phil Noble

Probao je i Gareth Bale u 75. minuti nakon što se oslobodio Vincenta Kompanyja, ali je zamalo promašio donji desni kut Hartova gola. Četiri minute kasnije, Casemiro je sjajno pucao glavom nakon ubačaja iz kornera, ali je Joe Hart još bolje reagirao i obranio udarac Realova zadnjeg veznog.

Definitivno najbolja prilika na utakmici bila je ona Realova stopera Pepea u 82.minuti. Portugalac je nakon kornera ostao sam na četiri metra od gola 'građana', primio je loptu i pucao silovito - ravno u golmana. Nevjerojatan promašaj temperamentnog Pepea, mogao je svojoj momčadi donijeti pobjedu i veliku prednost pred uzvratom.

No u uzvratnoj utakmici, koja će se održati sljedeći tjedan u srijedu, malu prednost sada će imati City . Samo zato što Real nije uspio dati gol u gostima. Ako City, kojim slučajem, uspije zabiti na Santiago Bernabeuu, sve se mijenja iz temelja.

Datum: Srijeda, 27.04.2016.