BH Clubbing
Barca nakon produžetaka slomila Sevillu za duplu krunu
Datum: Ponedjeljak, 23.05.2016. // Broj pregleda: 2482 // Kategorija: Sport & Fun Sport // Autor: A.P. //
BARCELONA je golovima Jordija Albe u 97. i Neymara u 122. minuti produžetaka svladala Sevillu s 2:0 nakon produžetaka i osvojila rekordni 28. naslov u Kupu kralja. Katalonci su na Vicente Calderonu potpisali duplu krunu, bez koje su ostavili vladara Europa lige.

Barca je od 36. minute igrala bez isključenog Javiera Mascherana, pa je Ivana Rakitića na poluvremenu zamijenio Jeremy Mathieu. Ever Banega pogodio je vratnicu u 51. no pravi tragičar susreta postao je u 91. minuti utakmice kada je dobio crveni karton, pa su dvije momčadi s desetoricom igrale u produžecima, gdje je klub iz Andaluzije načeo Alba nakon sjajne lopte Lea Messija, a točku na i stavio Neymar u 122. minuti susreta.

Suarez loše reagirao

U prvom dijelu utakmice najveću priliku imao je Luis Suarez. Urugvajca je u 8. minuti sjajno dugom loptom proigrao Andres Iniesta, no El Pistolero je loše reagirao i poslao loptu pored gola, unatoč tome što je bio usamljen. U nastavku je pokušao Vicente Iborra, ali nije uspio zahvatiti loptu glavom.

Isključenje Mascherana i Piqueov promašaj

Od 36. do 44. minute dogodile su se tri situacije. Najprije je Javier Mascherano dobio crveni karton nakon prekršaja nad Kevinom Gameirom na rubu šesnaesterca, koji je krenuo sam prema golu. Iz tog slobodnog udarca Ever Banega je pokušao, a vratar Marc-Andre ter Stegen sjajno obranio njegov pokušaj. Barca je ostala s igračem manje, no minutu prije kraja poluvremena mogla je do vodstva. Ivan Rakitić odlično je izveo korner s lijeve strane, a Gerard Pique s nekoliko metara glavom poslao loptu malo preko grede.

Vratnica i crveni karton Banege

Sevilla je agresivno krenula u nastavku. U 51. minuti Ever Banega sjajno je opalio s ruba šesnaesterca, navijači iz Andaluzije vec su vidjeli loptu u mreži, no ona je pogodila lijevu vratnicu na sreću Barcelone. Momčad Unaija Emeryja nastavila je napadati prvaka Španjolske, no katalonska obrana uspjela je odoljeti. A, u 57. minuti dogodio se novi problemi za Barcu - Luis Suarez se ozlijedio pa je morao napustiti igru, a umjesto njega je ušao Rafinha.

Banega je u tom 51. minuti mogao postati junak Seville, a u 91. je pomogao protivniku. Lionel Messi je sjajno proigrao Neymara, kojeg je srušio Argentinac i dobio crveni karton, pa su dvije momčadi otišle u produžetke s po 10 igraca na travnjaku.

Alba načeo Sevillu, Neymar stavio točku na i

Barcelona je uspjela preživjeti s igračem manje, a isključenje Banege odlučila je iskoristiti. I, u 97. minuti prvog produžetka Leo Messi poslao magičnu dugu loptu za Jordija Albu na lijevoj strani, a bek se sjajno snašao i pored igrača Seville i pogodio suprotni kut gola za veliko vodstvo! Stoper Daniel Carrico dobio je crveni karton u 120. a dvije minute nakon toga Messi je proigrao Neymara, a Brazilac s lijeve strane svladao Rica i stavio tocku na i.
Datum: Ponedjeljak, 23.05.2016.