BH Clubbing
Jokić je odigrao meč života, ali je tragičar nevjerojatne drame NBA play-offa
Datum: Subota, 04.05.2019. // Broj pregleda: 1243 // Kategorija: Sport & Fun Sport // Autor: //
Čak četiri produžetka igrali su Portland i Denver u trećoj utakmici polufinala Zapada, što je tek drugi put u povijesti NBA doigravanja i prvi put nakon 1953. da je utakmica toliko trajala. Pobijedili su domaći Trail Blazersi 140:137 i tako došli do prednosti 2:1 nad Nuggetsima.

Nikola Jokić je utakmicom karijere bio najbolji igrač drame, ali na kraju i tragičar Nuggetsa. Odigrao je nevjerojatne 64 minute i 58 sekundi i tako došao na četvrto mjesto na tablici igrača koji su u NBA-u odigrali najviše minuta na jednoj utakmici doigravanja.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Za to vrijeme postigao je 33 koša (šut za dva poena 9/15, za tri 4/7) te bio prvi skakač (18) i asistent (14) utakmice, a imao je i dvije blokade te jednu ukradenu loptu.

Ali pet sekundi prije kraja četvrtog produžetka i pri vodstvu Portlanda 138:136 pogodio je samo jedno slobodno bacanje, nakon čega je na drugoj strani Seth Curry ubacio oba i postavio konačan rezultat drame za povijest najjače lige.

Bez obzira na ovaj promašaj, Jokić je odigrao fenomenalnu partiju ili, kako su to na službenom Twitteru napisali njegovi Nuggetsi: "Nikola se borio kao Herkules i ostvario čak treći triple-double u play-offu, iako je u NBA doigravanju ukupno odigrao samo deset utakmica."

I sve ovo Jokić je napravio iako je u prvih devet minuta utakmice imao samo jedan šut. Do toga je došlo jer je Portland njega i Millsapa isključio udvajanjima. Na to je najbolje odgovoriti dodavanjima na vanjske pozicije, ali Denver je trice šutirao tek 1/8.

U drugoj četvrtini Jamal Murray (34 koša, devet skokova) i Jokić, koji je nakon lošeg početka poslan na klupu, donose preokret i vodstvo Nuggetsima. Taj duet držao je prednost gostiju i početkom drugog poluvremena, ali tada nastupa Enes Kanter i neutralizira Jokića ispod oba koša. Damian Lillard (28 koševa, osam asistencija) je u tom dijelu vodio Portland, ali Jokić je u trećoj četvrtini ubacio čak 17 koševa. Zadnja dionica regularnog dijela, a činilo se i utakmica, pripadala je Denveru, koji je 1,56 minuta prije kraja imao vodstvo od pet razlike, ali završilo je 102:102.

CJ McCollum (41 koš) donosi vodstvo Portlandu u prvom produžetku koji završava 109:109 nakon što Jokić sa sirenom nije uspio pogoditi s osam metara. Obostrano mrcvarenje nastavilo se u drugom produžetku, dok je trećim vladao McCollum.

Ipak, Murray i Barton iz slobodnih bacanja te Millsap iz igre preokreću na 129:125 za Denver pola minute prije kraja. No ni tu nije bio kraj jer Lillard s dva poentiranja odvodi meč u četvrti produžetak.

McCollum, koji je trpao koš Nuggetsa, 17,6 sekundi prije kraja dodaje Rodneyu Hoodu koji tricom donosi Portlandu vodstvo 138:136, poslije čega je Jokić promašio ono slobodno bacanje i tu je bio kraj.
Datum: Subota, 04.05.2019.