BH Clubbing
Zbogom, titulo: U 96. minuti upropastili sve za što su se mučili cijele sezone!
Datum: Subota, 19.05.2018. // Broj pregleda: 4361 // Kategorija: Sport & Fun Sport // Autor: //
Nogometaši Brondbyja u pretposljednjem kolu danskog prvenstva na šokantan su način izgubili ključne bodove protiv Horsensa, u utakmici u kojoj su do 89. minute vodili 2:0. Sada im još samo čudo može donijeti titulu...

Brondby je bez sumnje igrao najbolji nogomet ove sezone u Danskoj, dočekavši napokon jednu lošu godinu gradskog rivala Kopenhagena, a kada je u travnju u dramatičnom derbiju s 3:2 svladao Midtjylland, a onda i trećeplasirani Nordsjaelland s 4:3 u sljedećem kolu, činilo se da sigurno grabi prema tituli na koju čeka još od 2005. godine.

No, momčad je posljednjih tjedana upala u krizu i sve upropastila. Remi s Kopenhagenom bio je prvi udarac, a onda je uslijedio poraz kod kuće od Midtjyllanda u utakmici u kojoj je pobjeda značila i matematičko osiguravanje naslova.

Sve je Brondby i dalje imao u svojim rukama uoči zadnja dva kola u kojima je igrao sa slabijim protivnicima, a kada je ovog petka poveo 2:0 u gostima kod Horsensa, činilo se da je na samo korak od titule.

No, Islanđanin Finnbogason prvo je smanjio u 89. minuti za domaćina, a onda i izjednačio u 96. minuti, na užas svih koji navijaju za Brondby.

'Ovo je bio jako težak udarac za nas,' priznao je trener Alexander Zorniger.

Brondby sada zaostaje za Midtjyllandom dva boda uoči zadnjeg kola u kojem se mora nadati da će Horsens i velikom rivalu otkinuti bodove. Taj scenarij nije vjerojatan pa će sezona za ovaj danski klub završiti loše kao što je i počela. Podsjetimo, iz Europske lige izbacio ga je Hajduk još početkom kolovoza nakon 0:0 u Kopenhagenu i 2:0 u Splitu...

Tags: sport nogomet
Datum: Subota, 19.05.2018.