BH Clubbing
Nestvarni Harden: Ubacio 60 poena za samo tri četvrtine i uz najbolji šut ikad
Datum: Ponedjeljak, 02.12.2019. // Broj pregleda: 931 // Kategorija: Sport & Fun Sport // Autor: Foto:google.ba //
JAMES HARDEN briljantnom šuterskom partijom donio je pobjedu Houstonu protiv Atlante 158:111 i upisao se u NBA povijest.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Nakon što je u prvom poluvremenu ubacio 31 koš, u trećoj četvrtini utrpao je čak 29, nakon čega je prosjedio cijelu zadnju dionicu utakmice.

Harden je dakle za samo tri četvrtine i ukupno 30:41 minuta u igri ubacio čak 60 koševa. Ali za igrača koji sam igra utakmice i troši enormno puno lopti, pri tome je imao sjajan šut, posebno uzimajući u obzir veliki broj pokušaja.

Iz igre je pogodio 16 od 24 pokušaja, što je sjajnih 66,7 posto, dok je za tricu gađao 8/14 ili 57 posto. Pogodio je i 20 od čak 23 slobodna bacanja.

Harden je tako odigrao meč za anale najjače svjetske košarkaške lige. Sa spomenutih 66,7 posto uspješnosti šuta iz igre izjednačio je LeBronov podvig. On je prije pet i pol godina protiv Charlottea bio zadnji igrač koji je ubacio 60 koševa uz točno tako visok postotak šuta.

I dok se s LeBronom izjednačio po postotku šuta u ovako superefikasnoj partiji, Harden je po drugom kriteriju srušio drugog velikana. Sa samo 24 pokušaja, koliko mu je bilo dovoljno da ubaci 60 koševa, popravio je rekord Karla Malonea iz 1990. Njemu su za 61 koš trebala dva pokušaja više iz igre.

Hardenu je ovo četvrta utakmica u kojoj je postigao 60 koševa

Tako se izjednačio s Michaelom Jordanom. Ispred njega su još samo Kobe Bryant i nedostižni Wilt Chamberlain.