BH Clubbing
Čilić nakon više od dva sata borbe velikim preokretom pobijedio 137. na svijetu
Datum: Srijeda, 19.02.2020. // Broj pregleda: 940 // Kategorija: Sport & Fun Sport // Autor: Foto:google.ba //
MARIN ČILIĆ gubio je za set i break u drugom setu, ali je uspio napraviti veliki preokret i pobijediti 137. na svijetu Ilyju Ivashku 3:6, 7:6 i 6:4 u 1. kolu ATP turnira u Marseilleu.

Meč je trajao dva sata i 25 minuta. U prvom setu Čilić je bio jako loš i nije nijednom stigao do prilike za oduzimanje servisa Bjelorusu koji je brejknuo Čilića u šestom gemu.

Činilo se da je Čilić na putu prema porazu kada je Ivashka krenuo u drugi set novim breakom, no Hrvat uzvraća odmah u sljedećem gemu. Set je uzeo u tie-breaku gdje mu je jedan mini-break bio dovoljan da odvede meč u odlučujući set.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

A tamo je krenuo fantastično, stigao brzo do vodstva 5:2, no onda je ponovno u svom stilu malo zakomplicirao stvari, Ivashka je smanjio na 5:4, ali više od toga se nije uspio približiti.

U drugom kolu Čilić će igrati protiv četvrtog nositelja Denisa Shapovalova, inače 15. tenisača svijeta.