BH Clubbing
Veliki problem za Warriorse. Zvijezda NBA prvaka suspendirana nakon divljaštva
Datum: Srijeda, 19.04.2023. // Broj pregleda: 302 // Kategorija: Sport & Fun Sport // Autor: Hina //
AKTUALNI NBA prvaci, košarkaši Golden State Warriorsa, u nezavidnom su položaju nakon što je njihov starter na poziciji krilnog centra Draymond Green suspendiran na jednu utakmicu zbog isključenja koje je zaradio u završnici drugog susreta prvog kruga doigravanja protiv Sacramento Kingsa.

Kod rezultata 93:89 za Kingse, sedam minuta prije kraja utakmice, jedan od najboljih igrača domaćih Domantas Sabonis pao je u gužvi pod košem Warriorsa i potom rukama uhvatio nogu Greena, koji je pokušao potrčati u protunapad. Kada je osjetio suparničke ruke oko svog gležnja, Green je reagirao neprimjereno i stopalom nagazio Sabonisa po prsima.

Nikad nitko nije okrenuo 0:3 u pobjedu
Nakon pregleda snimke Green je isključen, a Sabonis je dobio tehničku pogrešku. U nastavku utakmice Kingsi su stigli do pobjede 114:106, kojom su poveli s 2:0 u seriji koja se igra na četiri pobjede.

Warriorsi tako neće moći računati na Greena u trećoj utakmici. Ona će se igrati u noći s četvrtka na petak u San Franciscu i u njoj im je pobjeda praktički imperativ jer nijedna momčad u povijesti NBA lige nije nadoknadila zaostatak od 0:3 u pobjedama.
Datum: Srijeda, 19.04.2023.