BH Clubbing
MAN. CITY - ARSENAL 4:1 De Bruyne čudesnom partijom vodi City prema novoj tituli
Datum: Srijeda, 26.04.2023. // Broj pregleda: 281 // Kategorija: Sport & Fun Sport // Autor: index.hr //
MANCHESTER CITY pobijedio je Arsenal 4:1 u 33. kolu Premier lige i tako napravio velik korak prema osvajanju naslova engleskog prvaka. Iako je Arsenal i dalje na prvom mjestu s dva boda više, City je odigrao dvije utakmice manje te ako u njima dođe do pobjeda, pobjeći će klubu iz Londona na četiri boda prednosti.

Momčad Pepa Guardiole u potpunosti je nadigrala ekipu njegovog bivšeg pomoćnika Mikela Artete i zasluženo osvojila sva tri boda. Domaći su mogli zabiti i više od tri gola, dok je Arsenal tek u 86. minuti postigao utješni pogodak. S dva gola i asistencijom briljirao je Kevin de Bruyne. U strijelce su se za City upisali još John Stones i Erling Haaland, a za Arsenal Rob Holding.

Potpuna dominacija Cityja
City je poveo već u sedmoj minuti krasnim golom Kevina de Bruynea. Belgijac je sam vukao loptu od sredine igrališta i zatim s 20-ak metara vrlo preciznim udarcem uz samu vratnicu matirao Aarona Ramsdalea.

Domaći su nogometaši nastavili nizati prilike i nakon tog gola. De Bruynea je u novoj odličnoj šansi u 26. minuti zaustavio blok Arsenala, dok je Erling Haaland čak triput ozbiljno zaprijetio u periodu od 28. do 41. minute, ali Ramsdale je bio jedan od rijetkih raspoloženih gostujućih igrača.

Stonesu prvo poništen gol, VAR ga priznao
Ipak, u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela ni Ramsdale više nije mogao ništa. John Stones pogodio je glavom za 2:0 nakon De Bruyneovog ubačaja iz slobodnog udarca, a iako je isprva označeno zaleđe, ta je odluka promijenjena nakon VAR pregleda.

De Bruyne sve riješio već početkom drugog dijela
Momčad Pepa Guardiole furiozno je ušla i u drugu poluvrijeme. Haaland je u 53. minuti promašio čistu šansu, ali već u idućoj minuti iskupio se asistencijom za De Bruynea. Povukao je napad i odložio loptu za belgijskog veznjaka, a on je laganim udarcem zabio za 3:0.

Već tada je pitanje pobjednika bilo riješeno, a u završnici utakmice vidjeli smo po jedan gol na svakoj strani. Prvo je Rob Holding zabio za Arsenal u 86. minuti nakon povratne lopte Leandra Trossarda.

Nije mogao proći ovaj susret da se strijelcima ne pridruži i Haaland. Norvežanin je imao dvije asistencije, a onda je u 95. minuti postavio konačnih 4:1. Rutinski je realizirao priliku koju mu je priredio Phil Foden.

Datum: Srijeda, 26.04.2023.