BH Clubbing
Preporođeni Džumhur blista i nakon Banja Luke, pao je bivši Top 6 igrač
Datum: Petak, 28.04.2023. // Broj pregleda: 449 // Kategorija: Sport & Fun Sport // Autor: D.P. //
Nakon što je u Banja Luci došao do prvog četvrtfinala u skoro godinu i pol dana, Damir Džumhur je jučer savladao slavnog Gaela Monfilsa rezultatom 2:0 (6:3, 6:4) u osmini finala Ostrave.

Igre u Banja Luci očigledno su poslužile da sarajlija digne formu i sada je na Challengeru u Češkoj vezao dvije odlične pobjede. Prvo je razbio njemca Henrija Squirea, da bi danas "pao" i nekada šesti igrač svijeta Gael Monfils.

Od prvog do posljednjeg minuta jučrašnjeg meča Džumhur je bio bolji protiv slavnog francuza i jednog od najzabavnijih igrača koji su ikada izašli na teniski teren.

U prvom setu Džumhur je imao zaostatak od jednog breaka, ali je osvojio šest od sedam gemova zaredom i dobio je prvi set rezultatom 6:3.

Odličnu igru nastavio je i u drugom dijelu meča, a zahvaljujući breaku pri rezultatu 4:4 došao je do situacije da servira za meč te iskoristio treću meč loptu za pobjedu nad čovjekom koji je bio šesti igrač svijeta i osvojio 11 ATP titula u karijeri.

Džumhur će u četvrtfinalu Ostrave igrati protiv japanca Shintara Mochizukija, 222. igrača svijeta, što bi mogla biti šansa za novi odličan rezultat.
Datum: Petak, 28.04.2023.