BH Clubbing
Tottenham gubio 2:0 protiv Uniteda pa uzeo bod. Southampton pred ispadanjem
Datum: Petak, 28.04.2023. // Broj pregleda: 283 // Kategorija: Sport & Fun Sport // Autor: index.hr //
NOGOMETAŠI Tottenhama na svom su travnjaku došli do boda u dvoboju protiv Manchester Uniteda odigravši 2:2 (0:2) u posljednjoj utakmici 33. kola engleske Premier lige. Gosti su poveli već u 7. minuti pogotkom Jadona Sancha, a u završnici prvog dijela Marcus Rashford je udvostručio prednost Manchester Uniteda. Domaća momčad koju je vodio privremeni trener Ryan Mason došla je do preokreta u drugom poluvremenu.

Pedro Porro je u 56. minuti lijepim udarcem smanjio zaostatak na 1-2. U sljedećem napadu Bruno Fernandes je mogao gostima ponovno donijeti dva gola prednosti, ali je pogodio gredu kad je sam izašao pred vratara Forstera. U 79. minuti Son Heung-Min je postigao izjednačujući pogodak.

Perišić solidan
Ivan Perišić je bio u početnoj postavi Tottenhama i igrao je do 77. minute. Imao je više zapaženih napadačkih akcija, ali i jednu obrambenu, kad je glavom izbio loptu s gol-crte i spriječio pogodak gostiju.

Manchester United je sa 60 bodova ostao na četvrtom mjestu, dok se Tottenham s 54 boda izjednačio s Aston Villom i privremeno izbio na petu poziciju. Vodeći Arsenal ima 75 boda, samo dva više od Manchester Cityja, a branitelji naslova imaju dvije utakmice manje.

Raspliće se i utrka za ostanak
Everton i Southampton su još jedan korak bliže ispadanju iz elitnog razred engleskog nogometa nakon što su doživjeli domaće poraze od Newcastlea (1:4) i Bournemoutha (0:1). Newcastle je do uvjerljive pobjede na Goodison Parku došao uz dva pogotka Calluma Wilsona (28, 75), a po jednom su strijelci bili Joelinton (72) i Jacob Murphy (81). Jedini pogodak za Everton postigao je Dwight McNeil.

Newcastle je sa 62 boda na trećem mjestu s vrlo dobrim izgledima za plasman u Ligu prvaka, dok je Everton s 28 bodova predzadnji. Southampton je još jednom poražen pred svojim navijačima, a minimalnu pobjedu Bournemouthu donio je Marcus Tavernier (50). Domaćoj momčadi je u 89. minuti poništen izjednačujući pogodak Adamsa, zbog centimetarskog zaleđa.

Duje Ćaleta-Car je odigrao cijelu utakmicu za Southampton koji je s 24 boda ostao zarobljen na začelju ljestvice, dok je Bournemouth s 36 bodova skočio na 14. mjesto i sedam je bodova iznad zone ispadanja.
Datum: Petak, 28.04.2023.