BH Clubbing
Kaos u derbiju Rivera i Boce. Gol u 93. pa 7 crvenih kartona i 19 minuta nadoknade
Datum: Ponedjeljak, 08.05.2023. // Broj pregleda: 268 // Kategorija: Sport & Fun Sport // Autor: index.hr //
RIVER PLATE je sinoć pobijedio Bocu Juniors 1:0 na domaćem terenu u najvećem argentinskom i jednom od najvećih svjetskih nogometnih derbija. Kao i gotovo uvijek, derbi je nogometno ponudio malo do ništa, ali zato visokih tenzija i sukoba na terenu nije nedostajalo.

Domaći su do gola vrijednog pobjede došli tek u 93. minuti, i to nakon što je Miguel Borja zabio kazneni udarac. Nakon što je lopta ušla u mrežu, tribine na kojima su bile 83 tisuće gledatelja su eksplodirale. Riverov nogometaš je penal zabio Sergiju Romeru, vrataru argentinske reprezentacije. Romero se nakon utakmice požalio kako je odmah nakon gola jedan od igrača Rivera počeo s provokacijama.

Ubrzo nakon toga nastao je kaos, krenulo je naguravanje, a sve su podgrijavali uzvici s krcatih tribina. Epilog? Sedam crvenih kartona, od čega tri za igrače koji nisu ni bili u igri, već na klupi, i 19 minuta sudačke nadoknade. Usprkos svemu, River je sačuvao vodstvo i osvojio tri boda.

Datum: Ponedjeljak, 08.05.2023.