BH Clubbing
MILAN - INTER 0:2 Džeko i Mhitarjan odveli Inter na korak do finala Lige prvaka
Datum: Četvrtak, 11.05.2023. // Broj pregleda: 242 // Kategorija: Sport & Fun Sport // Autor: index.hr //
INTER je kao gost u prvoj utakmici polufinala Lige prvaka pobijedio Milan 2:0 i napravio velik korak prema finalu. Momčad Simonea Inzaghija sve je riješila u otvaranju susreta golovima Edina Džeke u 8. i Henriha Mhitarjana u 11. minuti susreta. Uzvrat se igra u utorak.

Inter je odigrao odličnu utakmicu, osobito u prvom poluvremenu u kojem je Milan jako dobro prošao sa samo dva gola minusa. Igrala se 5. minuta kad je Calhanoglu izveo korner, Džeko dobio duel s Calabrijom i sjajnim udarcem iz voleja zakucao loptu u gol za vodstvo Intera.

Atomsko otvaranje Intera
Gol je šokirao Milan, koji se uopće nije snašao u otvaranju utakmice, a samo tri minute kasnije primio je i drugi gol. Dimarco je povukao kontru po lijevoj strani i poslao odličnu nisku loptu pred šesnaesterac. Martinez je bio na njoj, ali je sjajno osjetio da iz drugog plana dolazi Mhitarjan te mu je prepustio loptu.

Armenac ju je primio, sjurio se prema Maignanu i rutinski zakucao za veliku prednost Intera. Inter je popuno dominirao pa je u 16. minuti Calhanoglu raspalio s 25 metara i pogodio stativu, da bi u nastavku akcije u velikoj šansi Mhitarjan pucao preko gola.

U 31. minuti Martinez je nakon ubačaja iz auta pao u šesnaestercu u duelu s Tomorijem i Kjaerom i sudac Manzano je dosudio penal i žuti karton danskom stoperu. No javio se VAR i pozvao ga da pogleda snimku, nakon čega se sudac predomislio i poništio odluku. Sjajno prvo poluvrijeme Intera zaključio je u 34. minuti Lautaro Martinez, čiji je udarac s ruba šesnaesterca završio preko gola.

Milan bio bolji u nastavku
Milan je puno bolje otvorio drugo poluvrijeme. U 51. minuti Tonali je odlično proigrao Messiasa, koji u velikoj šansi puca pokraj gola, da bi u sljedećem napadu Džeko promašio najveću šansu na utakmici. Bastoni ga je sjajno proigrao, Džeko je izašao sam pred Maignana, ali je u čistoj šansi pucao u Milanova golmana.

Milan je najbliže izjednačenju bio u 63. minuti kad je Tonali pogodio stativu, a Darmian je u 74. minuti u dobroj šansi pucao u blok Milanovih igrača. Jedini udarac u okvir gola Milan je uputio u 91. minuti. Inter je rutinski sačuvao prednost i ima veliku šansu ući u svoje prvo finale nakon šampionske 2010. godine.
Datum: Četvrtak, 11.05.2023.