BH Clubbing
INTER - MILAN 1:0 Lautaro odveo Inter u finale Lige prvaka VIDEO
Datum: Utorak, 16.05.2023. // Broj pregleda: 272 // Kategorija: Sport & Fun Sport // Autor: index.hr //
INTER je prvi finalist Lige prvaka. Pobijedio je Milan 1:0 u uzvratnoj utakmici polufinala te prošao s ukupnim rezultatom 3:0. Jedini pogodak na utakmici zabio je Lautaro u 74. minuti. Za Milan nije nastupio Ismael Bennacer, ali se nakon ozljede vratio Rafael Leao. Ante Rebić i Marcelo Brozović startali su na klupi. Utakmicu je s tribina pratio Ivan Perišić, koji je šest godina igrao za Inter.

Dosta šansi i prvom poluvremenu
Obje momčadi imale su po jednu veliku priliku u prvih 15-ak minuta. Brahim Diaz je u 15. minuti dobio prizemnu loptu oko penala, bio je nečuvan, pucao je po podu, no preslabo i uhvatio je tu loptu Onana u ruke. Dvije minute kasnije Dumfries je dao povratnu loptu za Barellu, koji snažno tuče s 15 metara, a Maignan refleksno brani njegov pokušaj. Imao je Milan i malo sreće u ovoj situaciji.

Inter je većinu poluvremena prepustio loptu igračima Milana da pokušaju nešto iskreirati na postavljenu obranu. Nisu u takvom načinu igre posebno dobri igrači Stefana Piolija pa je Inter uspješno bez lopte kontrolirao susret. Ipak, Rafael Leao uspio je u 38. minuti doći u priliku za kontru, povukao je loptu sve do protivničkog kaznenog prostora i pucao snažno iskosa pored gola.

Minutu kasnije veliku šansu Intera obranio je Mike Maignan. Džeko i Lautaro bili su u skoku, netko od njih preusmjerio je oštru loptu Calhanoglua prema Maignanovom golu, no vratar Milana je refleksno obranio taj pokušaj.

Lautaro riješio utakmicu
Drugo poluvrijeme nije obilovalo šansama sve do 74. minute, kad je prolazak Intera u finale potvrdio Lautaro Martinez. Kombinirali su on i Lukaku u kaznenom prostoru Milana, Lukaku se odlično zagradio i dao loptu na desnu stranu za Lautara, koji se oslobodio svog čuvara i s desetak metara pogodio bliži kut Maignanovog gola.

Inter će biti autsajder u finalu
Marcelo Brozović ušao je s klupe u 43. minuti umjesto Hakana Calhanoglua, koji se ozlijedio, a Ante Rebić nije nastupio. Inter u finalu čeka pobjednika susreta Manchester Cityja i Reala, koji igraju uzvrat u srijedu od 21 sat. Prva utakmica završila je rezultatom 1:1.

Protiv koga god da bude igrao u finalu, Inter će biti autsajder. Posljednji put je Inter u finalu Lige prvaka bio 2010. godine, dok ga je vodio Jose Mourinho. Te je godine i osvojio naslov prvaka Europe. Osim 2010., Inter je prvak Europe bio 1964. i 1965. godine.

Datum: Utorak, 16.05.2023.