BH Clubbing
Igrači Bayera: Odvratno i tužno je ovo što Mourinhova Roma radi
Datum: Petak, 19.05.2023. // Broj pregleda: 281 // Kategorija: Sport & Fun Sport // Autor: index.hr //
ROMA je u uzvratnoj utakmici polufinala Europa lige odigrala 0:0 u gostima kod Bayera u Leverkusenu, obranila 1:0 iz prve utakmice i plasirala se u finale ovog natjecanja. U njemu će 31. svibnja u Budimpešti igrati protiv Seville, koja je nakon produžetaka izbacila Juventus.

Jose Mourinho postavio je bunker ispred svog gola, koji je čitavih 90 minuta bio pod opsadom domaćih igrača. Roma je jedini udarac na gol imala u 1. minuti, a do kraja susreta imala je 28 posto posjeda lopte. No Nijemci nikako nisu mogli slomiti Talijane iako su imali čak 22 udarca.

Nakon utakmice igrači Bayera popljuvali su igru Mourinhove momčadi. "Šteta je da se ovakav stil igre nagrađuje prolaskom u finale ovako kvalitetnog natjecanja. Ružno. Ružno je i za nogomet. Čestitke protivniku što je ostvario cilj na odvratan način", rekao je Kerem Demirbay.

"Nismo zaslužili da nas eliminira momčad koja nema veze s nogometom. Pitam se kako je moguće da ispadnemo od njih... Ludost je da takva momčad igra finale", utučen je Nadiem Amiri, a igru Rome je kritizirao i sportski direktor Leverkusena Simon Rolfes:

"Stalno je netko iz Romine momčadi ležao na travnjaku jer je bio 'jako ozlijeđen'. Mislim da će svi navijači Bayera navijati za Sevillu u finalu. Žalosno je da takav stil igre vodi do uspjeha."
Datum: Petak, 19.05.2023.