BH Clubbing
VIDEO Barcelonino čudo (16) izludilo igrače Tottenhama. Pogledajte što je sve radio
Datum: Srijeda, 09.08.2023. // Broj pregleda: 485 // Kategorija: Sport & Fun Sport // Autor: index.hr //
BARCELONA je osvojila trofej Joan Gamper 4:2 pobjedom nad Tottenhamom u prijateljskoj utakmici. Povela je preko Roberta Lewandowskog u trećoj minuti, a onda je uslijedio preokret Engleza preko Olivera Skippa, koji je zabio u 24. i 36. minuti. Tottenham je vodstvo čuvao do 81. minute. Barcelona je izjednačila preko Ferrana Torresa u 81. minuti, a za novi preokret zabio je Ansu Fati u 90. Abde Ezzalzouli je u 93. postavio konačnih 4:2.

Pokrenuo Barcelonu
Xavi je u 80. minuti uveo Laminea Yamala umjesto Erica Garcije i time izazvao preokret. Yamal je u 81. minuti asistirao Torresu i do kraja utakmice bio najbolji Barcelonin pojedinac. Sudjelovao je i u ostalim pogocima do kraja utakmice, a Barcelonini navijači su oduševljeni nakon njegove partije. Španjolac Yamal je porijeklom iz Maroka i Ekvatorijalne Gvineje i dijete je Barcelone, a može igrati kao desno krilo, polušpica ili napadač.

Ispisao rekorde
Yamal je u travnju postao najmlađi igrač u povijesti koji je zaigrao za Barcelonu. Ušao je u igru u 83. minuti utakmice 32. kola La Lige između Barcelona i Betisa (4:0) u dobi od 15 godina, devet mjeseci i 16 dana. Tako je srušio rekord koji je čak 101 godinu držao Armand Martinez Sagi, koji je 1922. debitirao za Barcelonu kada je bio dva mjeseca stariji nego Yamal. Yamal je također postao peti najmlađi igrač u povijesti španjolskog prvenstva.
Datum: Srijeda, 09.08.2023.