BH Clubbing
Klinac zbog kojeg su u Bayernu zaboravili Robbena i Riberyja
Datum: Utorak, 29.09.2015. // Broj pregleda: 2394 // Kategorija: Sport & Fun Sport // Autor: Z.A. //
"NE PAMTI SE" kada su vječno ozlijeđeni Ribery i Robben posljednji put igrali za Bayern, dok Muller "čak" tri posljednje utakmice nije poentirao, ali to ne smeta njemačkom prvaku u održavanju savršenog učinka i kiše golova.

Nema veze, jer tu su na krilima sjajni zamjenski Kingsley Coman i Douglas Costa, dok je pred golom ubojit Robert Lewandowski, koji je proteklog tjedna u tri dana i dvije bundesligaške utakmice zabio sedam.

Bayern je kao predjelo za Dinamo na svom terenu, smazao Mainz u gostima 3:0, što mu je bila sedma pobjeda u isto toliko prvenstvenih utakmica, a savršeni učinak nastavio je pobjedama u Kupu i Ligi prvaka. Posljednji put kada nije pobijedio bilo je 1. kolovoza protiv Wolfsburga u Superkupu, nakon čega je nanizao devet pobjeda zaredom.

U čak sedam od devet uzastopnih pobjeda Bayern je pobijedio s dva ili više golova razlike, pa je jasno zašto pred sutrašnji susret 2. kola skupine Lige prvaka ne zavidi Dinamovom golmanu Eduardu.

Robert Lewandowski bit će mu dakako najveća prijetnja, jer od početka sezone postigao je 11 golova u devet utakmica, a zahvaljujući fantastičnom skoru proteklih dana započetim protiv Wolfsburga, srušio je niz rekorda.

Nastavio je i protiv Mainza, jer na toj utakmici došao je do 100 golova u Bundesligi, koliko je postigao za samo 168 utakmica, brže od ijednog stranca. Naravno, odmah je krenuo prema drugoj stotki, jer drugim zgoditkom Mainzu već je na 101. bundesligaškom golu.

Poljak ne leži na lovorikama niti se kupa u samozadovoljstu, nego se sprema na nove izazove: "Slijede nam dvije iznimno važne utakmice, Liga prvaka i Borussia Dortmund. Želimo obje pobjede, ali trebamo dodati gas!"

Kako će to tek izgledati po Dinamo ako Bayern doda gas, jer i s nogom do pola spuštenoj na tu papučicu, njemački prvak u prvih sedam prvenstvenih kola ima 21 bod uz 20 golova plusa, čime je Bayern srušio vlastiti rekord najbolje gol-razlike nakon sedam kola iz 2012/13.

Ali Bayern se u Njemačkoj već odavno najžešće natječe sam protiv sebe i skida vlastite rekorde, dok je Lewandowski potvrđena svjetska golgeterska klasa.

Zato u ovoj najavi skrećemo pozornost na novo Guardiolino oružje, koje će sigurno biti iskorišteno i protiv Dinama: Kingsley Coman zajedno s Douglasom Costom natjerao je navijače Bayerna da zaborave Rberyja i Robbena. Fantastični, ali često ozlijeđeni krilni jurišnici, dobili su dostojne zamjene u Brazilcu iz Šahtara, ali posebno u 19-godišnjem Francuzu iz Juventusa.

Coman je odlično iskoristio priliku s klupe u prvom kolu skupine LP kod Olympiacosa, gdje je njegov doprinos bio ključan u pobjedi 3:0, jer u malo vremena namjestio je gol još jednoj zamjeni Gotzeu (89. minuta), da bi u sudačkoj nadoknadi Muller postavio konačan rezultat nakon penala kojeg je izborio mladi ofenzivac.

Sjajnu formu potvrdio je i za vikend protiv Mainza. U još jednoj Bayernovoj pobjedi 3:0 prvo je opet izborio penal, ali ga Muller ovaj put nije pretvorio u gol, zatim je Lewandowskom namjestio rekordni 100. gol, da bi treći gol postigao sam.

Coman je bio ključ Bayernove pobjede kod Mainza koji je čvrstom obranom gostima prepustio loptu i inicijativu, ali bez prilika i jedini koji ih je uspio probiti bio je upravo novi Guardiolin miljenik, jer on je iznudio penal u prvom poluvremenu i poslužio Lewandowskog za prvi gol u 51. minuti.

Uostalom, poljski golgeter protiv Wolfsburga je za devet minuta postigao pet golova, dok je kod Mainza u prvih 45 minuta imao tek pet kontakata s loptom, dok Coman nije stisnuo i njegov gas.

Datum: Utorak, 29.09.2015.