BH Clubbing
Rusija se spasila na kraju sudačke nadonade!
Datum: Subota, 11.06.2016. // Broj pregleda: 2636 // Kategorija: Sport & Fun Sport // Autor: //
ENGLESKA - RUSIJA 1:1

Tijek utakmice:

Kraj.

90.+3 minuta: GOOOL za RUSIJU! 1:1, strijelac DENIS GLUŠAKOV! Gol je pripisan njemu, ali zabio ga je branič Vasilij Berezucki koji je odlično skočio na ubačaj s desne strane i poslao loptu u donji desni kut Hartovog gola, gdje je Glušakov postavio nogu kada je lopta već pešla crtu.

80. minuta: Dvije zamjene kod Rusije: U igri su Širokov i Glušakov umjesto Golovina i Neustadtera.

77. minuta: Rooney izlazi praćen pljeskom, mijenja ga Wilshere.

72. minuta: GOOOL za ENGLESKU! 1:0, strijelac ERIC DIER! Šenikov je na rubu 16-erca srušio Allija i dobio žuti karton, a slobodni udarac majstorski izvodi Dier u desne rašlje ruskog gola.

71. minuta: Velika prilika za Englesku! Rose je poslužio Rooneya, a njegov udarac pred golom Akinfeev odlično brani, točnije skreće u stativu.

63. minuta: Velika prilika za Rusiju! Šatov je odlično i precizno pucao s 20-ak metara, Hart leti u svoj donji lijevi kut, a lopta prolazi par centi pokraj stative.

62. minuta: Cahill je prvi igrač sa žutim kartonom nakon prekršaja nad Džujbi.

60. minuta: Nova ruska prijetnja iz kornera, Berezucki glavom pored gola.

59. minuta: Velika prilika za Rusiju! I to zahvaljujući Dieru, koji je glavom poslao loptu u vlastiti gol, ali Hart izbija ispod prečke.

55. minuta: Rooney neloše puca iz slobodnjaka s 20 metara, odakle loptu šalje na mrežu.

53. minuta: Sterling je fauliran na lijevoj strani. Kane iz slobodnog udarca s ruba kaznenog prostora centrira pred gol, ali tamo nema nikoga od Engleza.

48. minuta: Rusi su druga momčad u odnosu na ono što smo vidjeli u prvom dijelu, krenuli su hrabro i napadački, pa Smalling i Cahill spašavaju dvije opasne situacije zaredom.

46. minuta: Počeo je nastavak.

45. minuta: Kraj poluvremena.

41. minuta: Opalio je i Rose nakon što ga je poslužio Rooney, ali iz jednog kuta ne pogađa drugi, nego lopta odlazi pored vrata.

35. minuta: Nova prilika za Englesku - Alli je sjajno na desnoj strani prevario dupli ruski blok i dodao Rooneyu, koji s ruba kaznenog prostora puca, ali Akinfeev još jednom dobro odbija.

30. minuta: Rooney, pod stare dane prekomandiran u vezu, sada spašava pred golom njegove momčadi tako što je presjekao ruski ubačaj u kazneni prostor s desnog boka.

24. minuta: Engleska opet probija Rusiju, Sterling prolazi po desnoj strani, ali pred golom klizećim spašava Šenikov.

22. minuta: Velika prilika za Englesku! Opet Lallana puca puno lošije nego što bi morao iz sjajne pozicije. Također sam iskosa s desne strane na desetak metara od gola, ali sada prizemno, metar od desne ruske stative.

16. minuta: Engleska dominira, ali prijeti i Rusija - Ignaševič na ubačaj iz slobodnjaka glavom u Harta.

12. minuta: Novi posao za ruskog golmana: Kane iz kornera za Smallinga, čiji udarac glavom završava u rukama Akinfeeva.

9. minuta: Velika prilika za Englesku! Sterling prolazi po lijevoj strani i centrira na desetak metara, gdje je Alli trzajem glave prenosi pred gol, a tamo je Kane sam i prekratak pola metra

7. minuta: Velika prilika za Englesku! Lallana se oslobodio na desnoj strani kaznenog prostora i s desetak metara iskosa opalio pod prečku, ali Akinfeev vadi loptu od tamo.

3. minuta: Prvi ozbiljniji pokušaj na utakmici - Lallana spušta za Allija, čiji udarac s ruba kaznenog prostora ide preko gola.

2. minuta: Osporavni Sterling odmah kreće s dokazivanjem da mu je mjesto u prvoj momčadi i dobro se probija kroz sredinu, ali ruski golman istrčava i odnosi loptu glavom.

1. minuta: Počeo je susret Engleza i Rusa za koji se nadamo da će biti neusporedivo mirniji od uvertire na ulicama.

Nažalost, utakmicu su u drugi plan potisnuli veliki neredi koji su se tijekom dana odvijali na rivi Marseillea, točnije u Staroj luci, u kojima je teško ozlijeđeno više engleskih navijača. Silina napada, organiziranost i divljačka brutalnost ruskih huligana, zaprepastila je engleske navijače, među kojima je većina onih koji su se došli provoditi, piti i gledati utakmice, a ne parirati najopasnijim svjetskim huliganima, Rusima.

Kako javljaju očevici, neposredno prije utakmice ispred stadiona opet su se sukobili Englezi i Rusi, koji su se gađali bocama prije nego što je između njih stao zid policijskih "marica" i navalnih vozila s vodenim topovima, a snage reda ispalile nekoliko punjenja suzavca.
Datum: Subota, 11.06.2016.