BH Clubbing
Warriorsi dvije pobjede od finala: "Ukrali smo utakmicu, nadigrali su nas"
Datum: Petak, 17.05.2019. // Broj pregleda: 819 // Kategorija: Sport & Fun Sport // Autor: //
Nema veze što igraju bez ozlijeđenih Kevina Duranta i DeMarcusa Cousinsa, nema veze što je Portland imao 15 razlike na poluvremenu i osam samo četiri i pol minute do kraja, Golden State Warriorsi i dalje gaze prema petom uzastopnom NBA finalu.

U drugoj utakmici finala Zapada pobijedili su Blazerse 114:111 nakon što je Andre Iguodala blokirao pokušaj trice Damiana Lillarda za produžetak.

"Ukrali smo utakmicu, nadigrali su nas", priznao je Steve Kerr, trener Warriorsa, koji su poveli 2:0 u seriji i još ih dvije pobjede dijele od finala.

U odsustvu Duranta ponovno je glavnu ulogu preuzeo Stephen Curry koji je zabio 37 poena uz osam skokova i osam asistencija, ali malo je nedostajalo da junak utakmice bude njegov mlađi brat. Seth Curry s klupe je zabio 16 poena, među kojima i tricu minutu prije kraja, kojom je Portland poveo 111:110.

Kevon Looney zakucavanjem je vratio prednost prvacima, CJ McCollum promašio je šut, a Draymond Green pogodio za plus tri prije nego što je prekaljeni Iggy izvrsnom obrambenom reakcijom spriječio produžetak.

"Ovo je bilo najluđe iskustvo koje sam imao igrajući protiv njega. Ako govorimo o pozornici i značaju utakmice, bio je izniman večeras", rekao je dvostruki MVP NBA lige o mlađem bratu Sethu.

"Našim roditeljima, a znam da se o njima priča cijelu seriju, ove dvije utakmice vjerojatno su uništavale živce, ali večeras je sve ispalo savršeno. On je igrao dobro, a mi smo pobijedili", zaključio je Steph.

Portland je odigrao skoro savršeno prvo poluvrijeme, na početku drugog imao je 16 razlike, a onda je Steph pogodio tricu pa u kontri još jedan šut, a zatim se tricom nadovezao i Klay Thompson pa se prednost Blazersa začas istopila u seriji domaćina 13:0.

Lillard i Seth Curry vratili su vodstvo Portlandu u posljednjoj četvrtini i odveli ih na osam razlike četiri i pol minute do kraja, ali ni to nije bilo dovoljno...

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Osim Stepha, najzaslužniji za novu pobjedu Warriorsa bili su Thompson s 24 poena i Green sa 16 koševa, 10 skokova i sedam asistencija. Lillard je za Blazerse zabio 23 uz 10 asistencija, a McCollum se zaustavio na 22, nakon što je utrpao 16 u prvom poluvremenu.

Serija se seli u Portland, treća utakmica igra se u noći sa subote na nedjelju.