BH Clubbing
Balotelli zabio u kaotičnom debiju: Topovski udar bačen na zvijezdu Marseillea
Datum: Subota, 26.01.2019. // Broj pregleda: 1296 // Kategorija: Sport & Fun Sport // Autor: //
MARIO BALOTELLI prvi put je zaigrao za Olympique Marseille u derbiju francuskog prvenstva koji je bio kaotičan poput karijere najzločestijeg dečka talijanskog nogometa, koji je u 28. godini došao u šesti klub.

U derbiju 21. kola Marseille je dočekao drugoplasirani Lille, a trener i igrači domaćih, osim s jakim gostima, morali su se susresti i s bijesom vlastitih navijača.

Oni su ogorčeni što je Olympique ove sezone, usprkos ogromnim ulaganjima u momčad, u drugoj polovici prvenstva tek na sedmom mjestu, natjecanje u Europa Ligi okončao je kao zadnji u skupini, a prije tri tjedna u Kupu je ispao od četvrtoligaša.

Zato se protiv Lillea ultimativno tražio odlazak trenera Rudija Garcije te pobjeda kako bi se Marseille vratio u borbu za mjesto koje vodi u Ligu prvaka.

Umjesto toga, Lille je poveo preko sjajnog Nicolasa Pepea te držao prednost i u drugom dijelu. U 58. minuti navijači domaćih na teren su bacili topovski udar pod noge igračima Marseillea, Jordanu Amaviju i Kevinu Strootmanu. Potonji, doveden ljetos iz Rome za 30 milijuna eura, teško je podnio snažnu detonaciju. Dugo je imao bolnu grimasu i držao se za uši i glavu, zbog čega je sudac prekinuo utakmicu.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Deset minuta kasnije Marseille je ostao i s igračem manje jer isključen mu je Florian Thauvin. Zatim je ušao Balotelli, ali prije njega Pepe je zabio svoj i Lilleov drugi gol i tako potvrdio pobjedu.

Balotelli je poentirao glavom, ali prekasno, tek u šestoj minuti sudačke nadoknade za konačnih 1:2.
Datum: Subota, 26.01.2019.