BH Clubbing
Toronto u čudesnoj utakmici osvojio prvi NBA naslov!
Datum: Petak, 14.06.2019. // Broj pregleda: 959 // Kategorija: Sport & Fun Sport // Autor: //
TORONTO RAPTORSI svladali su Golden State Warriorse u fenomenalnoj šestoj utakmici NBA finala 114:110 i tako su stigli do prvog naslova prvaka u svojoj povijesti.

Očekivalo se da će Kawhi Leonard nakon što su Raptorsi propustili šest razlike na ulazu u posljednje tri minute u prošloj utakmici predvoditi Toronto do naslova, pogotovo poslije rupture Ahilove tetive najboljeg igrača Warriorsa Kevina Duranta, ali to se nije dogodilo. Odigrao je Leonard solidno, zabio 22 poena, ali razigravači Toronta zaslužuju najveće čestitke za najvažniju pobjedu u ovoj seriji.

Kyle Lowry predvodio je Raptorse u prvom dijelu od samog početka. Zabio je prvih 11 poena Raptorsa, krenuo je s ulazom, a onda pogodio tri trice zaredom. Lowry je zabio svojih 20 od 26 poena u prvom poluvremenu, a tome je dodao i 10 asistencija te 7 skokova.

Ovoga puta Warriorsi nisu preživjeli novu ozljedu

U drugom poluvremenu ključna situacija dogodila se na ulasku u posljednje tri minute treće četvrtine kada je Klay Thompson u kontri išao na zakucavanje, Danny Green ga je pokušao blokirati, a Thompson je nezgodno doskočio i ozlijedio koljeno.

Fenomenalni VanVleet

Uz pomoć suigrača je odšepao s terena, ali se brzo vratio kako bi šutirao dva slobodna bacanja. Publika u Oracle Areni je eruptirala od oduševljenja, Thompson je probao odigrati obranu u sljedećem napadu Toronta, ali Cousins je vidio da ne može i faulirao je igrača Toronta kako bi Thompson otišao u svlačionicu na dodatne preglede. Prema izvješćima američkih novinara, Thompson se želio vratiti u utakmicu, ali doktori mu to nisu dozvolili. Do tog trenutka u utakmici zabio je 30 poena, uz sjajan šut 8:12 i na kraju je ostao najefikasniji igrač Warriorsa.

Unatoč ozljedi Klaya Thompsona, Warriorsi se nisu predavali. Andre Iguodala, DeMarcus Cousins i Draymond Green igrali su sjajno, ali bolji od njih je bio fenomenalni Fred VanVleet. Šesti igrač Raptorsa zabio je 12 od svojih 22 poena u četvrtoj četvrtini, i to u ključnim trenucima, kada se činilo da bi se Warriorsi mogli odvojiti. Ukupno je pogodio pet trica, a skoro sve su pale nakon teških šuteva preko ruke.

Ipak, Warriorsi su izdržali nalet VanVleeta i u posljednjih 18 sekundi gubili su samo 111:110 poslije slobodnih bacanja Curryja. Odigrali su sjajnu obranu, nisu išli na faul, Danny Green je izgubio loptu i Warriorsi su imali napad za pobjedu. Trener Steve Kerr je nacrtao sjajnu akciju, Curry je bio u dobroj poziciji, šutirao je za tricu, ali je promašio. Potom su u borbi za loptu na terenu igrači Golden Statea zvali time-out, ali više nisu imali nijedan pa su dobili tehničku. Kawhi Leonard je svaku dvojbu riješio slobodnim bacanjima i Toronto je počeo slaviti prvu titulu u povijesti.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Leonard je također uzeo MVP nagradu za najboljeg igrača u finalnoj seriji. Ovo mu je drugi NBA naslov u karijeri i drugi MVP naslov nakon što je iste osvojio u San Antonio Spursima 2014. godine.
Datum: Petak, 14.06.2019.