BH Clubbing
FEDERER – NADAL 3:1 Čudesni Roger za povijest i finale protiv Đokovića
Datum: Subota, 13.07.2019. // Broj pregleda: 1240 // Kategorija: Sport & Fun Sport // Autor: //
ROGER FEDERER je u finalu Wimbledona. Čudesni Švicarac je s 3:1 (7:6, 1:6, 6:3, 6:4) u setovima slomio Rafaela Nadala i izborio je finale s braniteljem naslova Novakom Đokovićem.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Rivalstvo Federera i Nadala odavno je probile granice tenisa i smatra se jednim od najvećih u povijesti sporta. Polufinale ovogodišnjeg Wimbledona je opravdalo sva očekivanja i u više od tri sata tenisa uživali smo od prve do posljednje minute. Nadal je prema kladionicama bio lagani favorit, Španjolac je odigrao odličan meč, ali veliki Roger odigrao je čudesan meč i podsjetio je na Federera iz najboljih dana. Bio je nepogrešiv.

Federer je izborio svoje 31. finale na Grand Slam turnirima, a do sada je osvojio rekordnih 20 titula. Bit će to i njegovo 12. wimbledonsko finale, a lovi deveti trofej u All England Clubu. S druge strane, prvi tenisač svijeta izborio je 22. finale jednog od četiri najveća svjetska turnira, a do sada je osvojio 15 Gland Slam turnira, pri čemu četiri Wimbledona.

Okršaj Federera i Nadala bio je sudar teniskih titana koji je ovoga puta otišao na Federerovu stranu.

Nadal je dočekao meč s boljim međusobnim skorom (24-15), više pobjeda u međusobnim susretima na Grand Slam turnirima (10-3) i više pobjeda u polufinalima (7-1). No, Federer je imao bolji međusobni skor u Wimbledonu. Od triju odigranih susreta dobio je dva, a večeras i treći.

U prvom setu gledali smo izjednačenu igru, a Federer je tek za nijansu bio bolji, što se na koncu vidjelo i na rezultatu. Pobjednik seta je razriješen u trinaestoj igri, u kojoj je Švicarac odigrao nekoliko fantastičnih poteza i taj dio igre dobio rezultatom 7:3.

U drugom setu vidjeli smo fantastičnu igru španjolskog tenisača. Uz dva breaka, Nadal je za 36 minuta dobio set rezultata 6:1 izjednačivši na 1:1. Federer je poveo 1:0, a potom izgubio šest gemova u nizu.

U trećem setu priča se okrenula. Federer je zaigrao daleko bolje i Švicarac je stigao do breaka u četvrtoj igri te je poveo 3:1. Nadal je već u idućem gemu imao tri break lopte, pri čemu dvije vezane, za povratak u meč, ali nije uspio i Federer je poveo s 4:1, a potom i dobio set sa 6:3.

Švicarac je nastavio s odličnom igrom i u četvrtom setu. Pri rezultatu 1-1 oduzeo je servis suparniku i to se pokazalo ključnim. Pri vodstvu 5-3 Federer je imao dvije meč lopte, no Nadal je osvojio gem i tako produžio nadu. U idućem gemu Nadal je spasio još dvije meč lopte, ali ne i treću. Nadal je spašavao nemoguće, odbijao se predati, vraćao je sve, ali danas nije mogao pobijediti. Veliki Roger još je jednom dokazao zašto je za mnoge najveći svih vremena.
Datum: Subota, 13.07.2019.